Ankara Avukat Arıyorum

Ankara Avukat Arıyorum

ANKARA AVUKAT 

Ankara avukat hizmetleri kapsamında sunulan hizmetler arasında rağbet gören işe iade davaları, işveren ve işçilerin haklarını savunmak amacıyla faaliyete geçirilen davalardır. İşe iade davası avukatı arayışında olanlar için sunulan hizmetler mağdur olan tarafın haklarının doğru bir şekilde korunduğu bir kapsamdadır. İş yerinde kötü muameleye maruz kalan çalışanlar başta olmak üzere mağdur olan herkes için avukatlık hizmetleri sunulabilir. Ayrımcılık, yanlış fesih, düşmanca çalışma ortamı, uygun ücret ve fazla mesai ödememek gibi farklı sebeplerden kaynaklı olarak işvereninize dava açabilirsiniz. İşçilerin mağdur olduğu konular arasında bulunan misilleme, iş mesai içerisinde yasadışı bir eylem görerek yetkilisine bildiren çalışanların karşılığında misilleme görmesinden kaynaklanır. Bunun yanı sıra gazilik, hamilelik, cinsel tercih, yaş, cinsiyet, renk, din, ırk gibi durumlarda ayrımcılığa maruz kalarak işten çıkarılma durumunda da işe iade davası açabilirsiniz. Genellikle isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen istihdam, işverenin ücretler veya güvenlik ihlali gibi konularda iş akdini feshetmesi hakkını doğurmaz. Böyle bir durumla karşılaşmanız yanlış fesih kapsamı altına girer. Aynı zamanda düşmanca bir çalışma ortamının oluşturulması kişiye mobbing uygulanması anlamına gelir. Cinsel veya sözlü taciz de dahil olmak üzere her türlü çalışanı mağdur edecek düşmanca davranışlar, işverene karşı ve eylemi gerçekleştiren kişiye karşı dava açma hakkına sahip olmanızı sağlar.

Ankara Avukat İşe Alım Davaları

Ankara avukat işe alım davaları belirli kriterlere tabidir. Mesai ücretlerinin verilmemesi veya hak ettiğiniz tazminatın verilmemesi gibi durumlarda da tazminat davası açabilirsiniz. İşe iade davası konusunda uzmanlaşan avukatlar, dava açmak, tavsiye vermek ve hukuki konuları yorumlamak gibi birçok farklı alanda sizlere destek sunar. Hem çalışanlarla hem de işverenlerle eş zamanlı olarak çalışabilen avukatlar, prensip gereği tek bir avukat ile de çalışabilir. Bu avukatlar konuların davacısı olarak uzman görüşünü de işin içine katar. Bu kapsamda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa işe iade davası için işveren ve işçi avukatı olarak görev alan uzmanlardan destek alabilirsiniz. İster serbest meslek sahibi olur isterseniz bir holding yöneticisi olun fark etmez; herkes için aynı standartta hizmet veren avukatlar, davalarda lehinize karar çıkması için hukuki süreçleri doğru bir şekilde yönetir. Avukatların zaman çizelgesi kapsamında eylem planları, davanın muhtemel sonucu ve hizmetlerin maliyeti gibi çeşitli konularda önceden bilgi alabilirsiniz. İşveren ve çalışanların sayıları her geçen gün artıyor. Bununla birlikte iş hukuku konusunda uzman olan avukatların arayışı sürüyor. Hem işçilerin hem de işverenlerin hukuki bir desteğe ihtiyaç duyduklarında kapısını çaldıkları iş hukuku avukatları işten çıkarmalar, uyarılar veya iş referansları gibi konularda tavsiye verebilirler. Bir iş hukuku avukatına danışmadan önce avukatın deneyimlerine ve taleplerinize göre tercihte bulunabilirsiniz. İşveren kanunu ve çalışan kanunu üzerinde uzman olan avukatlar, prosedürlere uygun olarak dava süreçlerinin ilerlemesine olanak sağlar.

Ankara Avukat Hizmetleri

Ankara avukat hizmetleri kapsamlı bir hizmetler bütününü ifade eder. Türkiye'de bulunan iş mahkemeleri, genellikle çalışanların lehine karar verir. Bu nedenle bir dava açmadan önce mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir iş hukuku avukatından tavsiye almalısınız. Fesih sözleşmesi veya kıdem tazminatı ile ilgili bir sözleşme imzalamadan önce avukata danışmakta fayda vardır. Şirket içinde kötü davranışa maruz kalan çalışanlar, tek başlarına mücadele etmekte zorlandıkları işverenler için Çalışan Kanunu kapsamında uzman olan avukatlardan destek alabilirler. Bu kapsamda hem işveren hem de çalışanlar de hizmet sunan avukatlardan destek alabilirsiniz. Çalışan olarak, bir işveren için çalışan avukattan destek almak sizin için bir dezavantaj oluşturmayacaktır. Aksine, işverenin çalışanlara bakış açısını bilen, olaylara o perspektiften bakan bir avukat ile işbirliği yapmak avantajlı olabilir. Bu kapsamda aldığınız hukuk desteği sayesinde haklı olduğunuz davalarda hukuki sürecin de lehinize işlemesini sağlayabilirsiniz. Sadece işe alım değil, iş kazası gibi durumlarda da konuşabileceğimiz avukatlar; sosyal sigortalar anlamında ve iş hukuku anlamındaki iş kazalarına bakarlar. Çalışanın istem dışı bir olayın içinde, kaza olarak nitelendirilebilecek bir aksiyona maruz kalması ile vücut bütünlüğünün bozulması gibi durumlarda iş kazası davası açılabilir. İşveren tarafından tahsis edilen araçla yolculuk esnasında oluşan kazalar, analık iznindeki kadınların veya emzirmek için işyerinden fiziki olarak ayrılan kadınların bu süreç içerisinde kazaya maruz kalması, işçinin farklı bir görev için çalışma alanını terk etmesi ve sürdürülen alanda kazanın meydana gelmesi iş kazalarının konusunu oluşturur. Bu gibi durumlarda da avukatlara danışarak hakkınız olan maddi tazminat için hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!