Arabuluculuk Merkezi

Arabuluculuk Merkezi

İş hukuku ve özel hukuk kapsamında bir sorun ile karşı karşıya iseniz ve bu sorunun çözümüne yönelik olarak bir arabuluculuk merkezi arıyorsanız şu an bulunduğunuz web sayfamızın çok doğru bir adres olduğunu hemen belirtelim. Çünkü sizlere profesyonel düzeyde hukuki destek sağlıyoruz ve arabuluculuk hizmetlerimiz bulunuyor. Dilerseniz öncelikle sistem hakkında sizleri bilgilendirelim ve daha sonra konumuzun diğer ayrıntılarına geçelim. Sistemle ilgili olarak bilinmesi gereken ilk kavram arabulucunun yasaya uygun konseptte seçilmesidir. Tabii mesleğinde en az 5 yıllık tecrübesi bulunan hukuk fakültesi mezunu avukatlar veya aynı statüye sahip kişilerin arabulucu olarak görev yapabildiği bu sistemde arabulucu her iki tarafın ortak kararıyla tercih edilir. Dolayısıyla sizlerde arabuluculuk sisteminden yararlanmayı düşünüyorsanız arabuluculuk merkezi olarak hukuk büromuzun tecrübeli avukatlarının desteğini alabileceğinizi hatırlatmakta yarar görüyoruz.

İhtiyarı Arabuluculuk ve Zorunlu Arabuluculuk Olarak İkiye Ayrılıyor

Elbette sistemin daha anlaşılabilir olması adına kısa bir açıklama daha yapalım. Arabuluculuk sistemi ihtiyari arabuluculuk ve zorunlu arabuluculuk olmak üzere ikiye ayrılıyor. İhtiyari arabuluculuk hizmetleri alınabilmesi için dava türünün bu seçeneğe elverişli olması şartı arandığını ayrıca vurgulayalım. Çünkü özellikle iş hukukunun ilgilendiren mevzularda zaten arabuluculuk zorunludur ve bu yöntemi kullanmadan mahkemeye dava açmanız mümkün değildir. Fakat ihtiyari arabuluculukta bir zorunluluk bulunmaz ve taraflar ister sürdürülen duruşmalar sırasında, ister öncesinde arabuluculuk sisteminden karşılıklı anlaşma kaydıyla yararlanabiliyorlar.

Arabuluculuğun Yararları Nelerdir?

Tabii sistemin bazı önemli satır başlarını aktarmakta yarar var. Örneğin ne zaman arabulucuya gidilebilir, arabuluculuğun yararları nelerdir veya bu hizmetten yararlanılması durumunda ne kadar bir süre içerisinde sonuca gidilir gibi soruların yanıtlarını dilerseniz hep birlikte arayalım. Hepimizin bildiği üzere yargısal çözüm oldukça zaman alan ve bir o kadar masrafa yol açan pahalı bir süreci gerektiriyor. Ancak arabuluculuk hizmetlerinde süre bakımından 3+1 yani toplamda 4 haftalık maksimum bir çözüm süresi bulunur ve olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlanır. Ayrıca yargısal süreçte esnek olmayan aleni bir modelde süreç ilerler. Buna rağmen arabuluculukta gizlilik esastır ve arabulucu objektif şekilde her iki tarafı bir araya getirmek gibi bir misyon üzerinden çalışmalarını sürdürür. Eğer bu tarz bir hizmet talebiniz bulunuyorsa lütfen arabuluculuk merkezi hizmetlerimize günün her saatinde ulaşmaktan çekinmeyiniz. Esenlikler diliyoruz

 

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!