Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma avukatı tavsiye konusuna boşanmak isteyen çiftlerin ağırlıklı olarak araştırdığı bir konudur ve kişiler davalarının yürütebilmesi için bir boşanma avukatına ihtiyaç duyar. Eğer ortada çocuk var ise ve eşler bu konuda anlaşmazlığa düşmüş ise baronun atadığı avukatlar her zaman yeterli olmayabilir. Bu sebepler iyi bir boşanma avukatına ihtiyaç vardır. Boşanma avukatı tavsiye ve yorumları ile yola çıkıldığında, her zaman başarılı bir sonuca ulaşmak mümkün değildir.

Boşanma avukatlarının velayet ve nafaka anlamında uzman olması gerekmektedir. Eşlerin birbirinden talep edeceği nafakalar ya da çocukların velayeti, tamamen bu avukatın davayı kontrolü ile alakalıdır. Boşanma avukatı aynı zamanda müvekkiline ait tüm kişisel verileri saklı tutmakla da görevlidir. Bu durum özellikle de çekişmeli boşanma davalarında oldukça büyük önem taşımaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı

Anlaşmalı boşanma avukatı tavsiye ve yorumlarına internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Anlaşmalı boşanma davaları adından da anlaşılacağı üzere tarafların anlaşması ile açılan ve ya tek, ya da birkaç celsede biten davalardır. Bu davalarda eşler genellikle daha önceden nafaka ve velayet konularında anlaşmaya varmıştır. Avukatlar prosedür gereği davayı yürüterek boşanma akdini gerçekleştirirler. Boşanma avukatı tavsiye ve yorumlarından da anlaşılacağı üzere, bu davalara bakan avukatlar delil toplama gibi bir işlemle uğraşmak durumunda değildir. Çünkü davanın gerilmesine sebebiyet veren durumlar ya hiç oluşmaz ya da çok nadir meydana gelir.

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı

Çekişmeli boşanma davaları, avukatın bilgi birikimi ve tecrübesi doğrultusunda şekil değiştiren, eşlerin anlaşmazlığa vardıkları davalardır. Bu davalarda eşler özellikle velayet ve nafaka gibi konulardan anlaşamazlar. Üstelik bu davalara mal paylaşım konuları da dahil olur. Dolayısıyla boşanma avukatı tavsiye üzerine seçildiğinde, bu konularda uzman olup olmadığı bilinemez.

Çekişmeli boşanma davalarına bakan avukatlar, dava yıllar sürse de delil toplamakla ve kişisel verileri korumakla yükümlüdür. Ayrıca davada nafakanın artırılması ya da çocukların velayetinin değiştirilmesi gibi konular da söz konusu olabilmektedir. Bu davalara bakan avukatların alanında uzman, deneyimli, tecrübe sahibi ve ahlaki riziko sahibi olmalıdır. Aksi halde davanın seyri değişebilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!