En İyi Boşanma Avukatı Sincan

 En iyi boşanma avukatı Sincan, Ankara’nın en büyük yerleşim yerlerinden biri olan ve gelişmesiyle nüfusun dolayısıyla da evlilik ve boşanmaların arttığı Sincan’da boşanma davasının daha kısa sürmesi için başvurulan avukattır. Boşanma çeşitli sebeplerle sona erebilen evliliğin mahkeme izni ile medeni kanunda yazan maddelere çerçevesinde son bulmasıdır. Evlilik keyfi bitemeyeceğinden zorunlu olmasa da bir avukata danışmak süreci hızlandıracaktır.

Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davasının tanımından önce evliliğin hukuki olarak ne anlama geldiğine bakmakta fayda var. Evlilik, medeni hukuka dayalı bir sözleşmedir. Ölüm, cinsiyet değiştirme ya da hükümsüzlük gibi sebeplerle kendiliğinden de sonlanabilen bu sözleşme tarafların kendi rızasıyla medeni hukuk kurallarıyla da sonlanabilir. Boşanma davası da evliliğin mahkeme kararı ile sonlandırılması için edilen taleptir. Boşanma davası çekişmeli ve anlaşmalı olarak ikiye ayrılır. Her iki tür boşanmada da boşanma sebebi net olarak ifade edilmelidir. Anlaşmalı boşanma ortalama 1 ila 4 ay arasında dürerken çekişmeli boşanma davası ortalama 1,5 ila 3 yıl sürmektedir. Bu süreler tarafların belirttiği sebepler, dava niteliği, dinlenen tanıklar ve her hukuki talepte olduğu gibi avukatın yeteneğine bağlıdır. 

Boşanma Avukatlarında Olması Gereken Özellikler

Boşanma davaları diğer davalardan daha hassas davalardır. Diğer davaların aksine doğrudan aile kavramıyla ilişkili olduğu için avukatların ara buluculuk, ikna edicilik ve empati yeteneğinin daha yüksek olması gerekmektedir. Boşanma avukatı Sincan 'da müvekkilinin taleplerini iyi değerlendirmeli, nafaka ve eğer varsa çocuğun velayeti gibi konularda daha dikkatli davranmalı, insani değerleri yüksek olmalıdır. Daha öz bir ifadeyle insan psikolojisine hâkim olmalıdırlar. Diğer davalarda olduğu gibi boşanma davalarında da avukat müvekkil ilişkisi büyük önem taşır. Avukatın müvekkile karşı net ve gerçekçi olması, aralarındaki iletişimi koparmaması gerekmektedir. Boşanma davaları çok farklı sebeplerden açılabileceği de göz önünde bulundurulursa  aynı diğer davalara bakan avukatlarda olduğu gibi nispeten daha tecrübeli olan avukattır.