Nafaka Nasıl Alırım Ankara’daki Nafaka Avukatları

Nafaka Nasıl Alırım Ankara’daki Nafaka Avukatları

Nafaka Nasıl Alırım? Ankara’daki Nafaka Avukatları

Türk Medeni kanunda belirtildiği üzere nafaka boşanma durumunda yoksulluğa düşecek geçim sıkıntısı yaşayacak tarafa bağlanmaktadır. Ancak nafaka bağlanırken bazı şartların aranması söz konusudur. Herkese her durumda nafaka bağlanmaz. Ankara'dakinafaka avukatları aracılığı ile Ankara’daki bireyler detaylı olarak nafaka bağlanması için gerekli olan şartları öğrenebilirler. Aynı zamanda web adresimizi ziyaret ederek ya da cep telefonlarımız üzerinden bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Nafaka boşanma davaları sonucunda maddi geliri olmayan ve bu nedenle geçimi sıkıntıya düşen eşe diğer eş tarafından bağlanan süreli ya da süresiz ödemelerdir. Günümüzde süresiz ödemeler ile gündeme gelen nafaka yeni düzenlemeler yapılması için Meclis’te görüşülmekte dir. Detaylarının değişmesi beklenen ve ölene kadar nafaka ödemesinin kaldırılması planlanan nafaka günümüzde Hala mevcut şartlar üzerinden bağlanmaktadır.

Nafaka sadece boşanma davası sonucunda bağlanmaz boşanma davası sürerken de nafaka bağlanabilir. Nafaka eşe her ay ödenmesi gereken para olarak ifade edilse de farklı nafaka türleri bulunmaktadır. Bu nafaka türleri tedbir nafakası iştirak nafakası, yoksulluk ve yardım nafakası olmak üzere farklı nafakadır. Her bir nafakanın bağlanması için gerekli şartlar bulunmaktadır.

Nafaka almak için çeşitlerine göre gerekli olan koşulların sağlanması gerekmektedir nafaka alacak kişinin evli olmasa dahi tıpkı evliymiş gibi bir kişiyle yaşamaması gerekmektedir. Boşanma sonrasında yoksulluğa uğramış olması gerekmektedir. Bu nedenle belirli bir yerinin olmaması gerekmektedir. Her türlü maaş aylık gelir dul aylığı emeklilik maaşı gibi gelirlerin hiçbirine sahip olmak gerekmektedir. Memur olan eşler yine nafaka alamazlar. Kumar bağımlısı olmamak eşi ile aynı gelirlere sahip olmamak gerekmektedir.

Nafaka türlerine göre boşanmanın farklı süreçlerinde mahkeme tarafından ele alınabilmekte bazı nafaka türleri ise Ayriyeten dava açarak talep edilebilmektedir. Bu süreçte Ankara’daki nafaka avukatları hizmeti veren Avukat Tülin Babaoğlan nafaka hakkında gerekli olan adımlarıatabilmeniz konusunda gerek duyduğunuz danışmanlık hizmetini vermektedir. Boşanma davasından önce boşanma davası esnasında ve boşanma davası bitiminden sonra her türlü nafaka talebinde gerekli işlemler Tülin Babaoğlan avukatlık bürosu sayesinde yürütülebilmesi ektedir.

Boşanma Davalarına Bakan Avukatlar

Hukuk sisteminde başarılı ve adil neticeleri elde edilebilmesi için farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmak esas alınmaktadır. Bu nedenle avukatlarda farklı alanlarda avukatlık hizmetleri vererek seçmiş oldukları alanlarda uzmanlaşmaktadır. Bu nedenle boşanma işlemlerinde haklarınızı tam anlamıyla koruyabilmek ve nafaka gereksinimi olduğunda ihtiyacınız olan hukuki destek Ankara’daki nafaka avukatları arasında uzman olan Tülin Babaoğlu tarafından sağlanmaktadır.

Aile borçlar ve medeni hukuk alanında yüksek lisans yapmış olan iş hukukunda bilirkişiliği ve ceza hukuku ile adli yardım konusunda sertifikaları bulunan uzman avukatlar ile boşanma davalarında istediğiniz neticeyi hastaneye çerçevesinden kısa süre içerisinde elde edebilirsiniz. Boşanma konusundaki gerekli hukuksal bilgileri derinlemesine hâkim olan avukatlar sayesinde kısa süre içerisinde davranış sonuçlanması sağlanır.

Ankara nüfusu bakımından birçok insanın yaşadığı bir şehirdir. Memur yoğunluğunu bulunduğu şehirde boşanma davaları Bir Hayli fazladır. Boşanma davalarında faaliyet gösteren avukatlar da bu oranda oldukça fazladır. Ancak alanında uzman başarıları ile öne çıkan çok az Avukat bulunmaktadır. Sizlerde hukuk bilgisi ne tecrübeleri bakımından avantaj sağlayacak avukatlar ile mağduriyet yaşamadan boşanma işlemlerinizi sonuçlandır alabilirsiniz.

Boşanma davalarında ve nafaka davalarında Ankara’daki nafaka avukatı olarak hizmet vermekte olan avukatlık büromuz sayesinde sizler de hakkımız olan nafaka konusunda mağduriyet yaşamadan gerekli şartları sağlamak konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Boşanma işleminden kaynaklanacak mağdur eden en kısa sürede giderilmesi ve gerekli durumlarda yoksulluk nafakasının bağlanabilmesi, tedbir ve iştirak nafakalarını bağlanabilmesi için hem boşanma davası öncesinde hem boşanma davasında hem de boşanma sonrasında gerekli hukuki destek hukuk büromuz tarafından verilmektedir.

Avukat Tülin Babaoğlan İletişim

Ankara’da hukuku işlemlerinizde uzman bir avukat arayışınız Tülin Babaoğlan Hukuk bürosu tarafından karşılanmaktadır. Ankara’daki nafaka avukatı arayışlarımız da tereddütsüz hukuk büromuzu tercih edebilirsiniz. Avukat Tülin Babaoğlan Ankara Etimesgut adresinde avukatlık bürosu ile hem Etimesgut’a hem de tüm Ankara’ya hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. İhtiyaç duymanız halinde sitemizde yer alan telefon numarasından anında büromuz ile iletişim kurarak danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda mail adresimizden bizlere yazarak danışmanlık hizmetlerimizden ve avukatlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. İstek şikâyet ve önerileriniz için yapacağınız bildirimlerde de anında dönüş sağlanmaktadır.

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!