Sincan bölgesine yakın avukatlar

Sincan bölgesine yakın avukatlar

Sincan Bölgesindeki Avukatlar ; Giderek artan nüfusu ve buna bağlı olarak kişilerin haklarının ihlali, özgürlük kısıtlamaları ya da haklara yapılan saygısızlıklar gibi sorunların artmasına bağlı olarak mağdur, sanık ve müştekilerin haklarını savunmak için başvurdukları avukatlardır. Bu kişilerin hukuki destek alması diğer dava türlerine kıyasla daha büyük önem arz etmektedir. Zira dava sonucunda yeterince iyi bir savunmanın yapılmamış olması ağır hak kayıplarına sebebiyet verecektir.

Ceza Avukatı Ne Yapar?

1136 sayılı Avukatlık Kanunu avukatların her türlü davada savunma yapabilmesini ve avukatlığın branşı olmadığını söyler. Yani aslında ceza avukatı ya da ağır ceza avukatı gibi bir tanım yoktur. Ancak avukatların uzmanlıkları ve deneyimlerine göre bir sınırlama yapılabilir. Ceza davası ise suç işlediği konusunda yeterli kanıt bulunan kişilerin yargılamasının yapıldığı, maliyeti ne olursa olsun bir kamu davasıdır. Hak arasında ceza avukatı olarak bilinen avukatların tek bir davanın içerisinde bir kişiyi savunma zorunluluğu yoktur. Dilerlerse birden fazla kişiyi de savunabilirler. Ancak savunduğu kişiler arasında menfaat çelişkisi adı verilen, birini savunduğunda diğerinin savunmasını zayıflatma durumu olmamalıdır. Bu durumda avukattan hangi tarafı savunacağına dair bir seçim yapması beklenir. Eğer suç şüphesi ile suçlanıyorsanız hakkınızda bir dava açılıp açılmadığı ve hatta yakalama kararının verilip verilmediğine bakılmaksızın en iyi ceza avukatı  ile daha etik bir hukuki savunma gerçekleştirebilir ya da mağdur iseniz şikâyet hakkınızı daha doğru ve etkili biçimde kullanabilirsiniz.

Ceza Avukatlarında Olması Gereken Özellikler

Ceza hukuku herkesin eşit derecede başarı gösterebileceği bir alan olmadığından ceza davası açacak ya da hakkında ceza davası açılmış kişiler ceza avukatı arayışına girmektedir. İyi bir ceza avukatı müvekkiline karşı net olmalı, empati yapabilmeli, meslek ahlakına sahip olmalı, alanındaki gelişmeleri yakından takip etmelidir. Lakin buradaki en önemli özellik avukatın şeffaf olması ve karşısındaki müvekkilin anlayabileceği şekilde kendini ifade edebilmesidir. Bu niteliklerin hiçbirisi kendiliğinden var olmaz, tecrübe arttıkça beceri de artacaktır bu perspektiften bakarsak ceza avukatları daha önce bu tür davalarda tecrübesi daha fazla olan avukattır diyebiliriz.

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!