Tek Celsede Boşanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tek Celsede Boşanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tek Celsede Boşanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Evlilik hayatının sürdürülmesi önünde bazen birçok engel olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bireyler bir an önce evlilik hayatını bitirmek ve evlilik bağı kurduğu insanla bağını acilen kesmek istemektedir. Böyle bir durumda tek celsede boşanmak için yapılması gerekenlerin araştırılması ya da uzman bir avukattan hukuk danışmanlık hizmetinin alınması gerekmektedir.

Tek celsede boşanmak diye tabir edilen durum tek bir duruşma ile boşanma işleminin gerçekleşmesidir. Genellikle günümüzde tek celsede boşanma işlemleri anlaşmalı boşanma türlerinde yaşanmaktadır. Ancak alanında iddialı ve girdiği davalarda başarılı avukatlar çekişmeli boşanma davalarında dahil tek celsede boşanmanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Genellikle anlaşmalı boşanmalarda boşanma sebepleri önemli değilken çekişmeli boşanmalarda boşanma sebepleri ciddi anlamda önemlidir. Tek celsede boşanmak için anlaşmalı boşanmalarda iki tarafın her konuda anlaşması gerekmektedir. Bu konula velayet, nafaka, mal paylaşımı, konutlarda oturma, boşanma protokolü gibi tüm resmi dokümanların tamamlanmış olması gerekmektedir. O da tüm anların mahkemeye sunulması ve mahkeme heyeti tarafından incelenmiş olması gerekmektedir. Böylelikle anlaşmalı boşanmalarda yapmış olduğunuz prosedürler baz alınarak tek celsede boşanma işlemi gerçekleştirilir.

Anlaşmalı boşanmalarda çoğunlukla tek celsede boşanma işlemi gerçekleştirilir. Çekişmeli boşanma davalarında tek celsede boşanmak oldukça zordur. Çekişmelidavalarda tek celsede boşanma işleminin ancak alanında çok başarılı avukatlar gerçekleştirebilmektedir. Eğer tek celsede boşanmak istiyorsanız ve bunun için iyi bir avukatınız yoksa Ankara'nın en iyi boşanma avukatlarından biri olan avukat Tülin Babaoğlu’ndan destek alabilirsiniz..

Boşanmak İçin Ne Kadar Süre Geçmeli?

Boşanmak için süre gözetimi ancak anlaşmalı boşanmalarda geçerlidir. Anlaşmalı boşanma haricindeki çekişmeli boşanmada zina hayatına kast etmek, çok kötü muamele, terk, akıl hastalığı, fiili olarak ayrı yaşama gibi sebepler güçlü boşanma nedenleridir. Bu şartların oluşması Çekişmeli boşanma davası açabilmeniz için yeterlidir. Aynı zamanda açacağınız çekişmeli boşanma davasında bu şartlar sayesinde herhangi bir evlilik suresi gözetilmemektedir. Ancakanlaşmalı boşanma gerçekleştirebilmeniz için en az 1 yıl evli kalmış olmanız gerekmektedir. Tek celsede boşanmak için öncelikle bir yılı tamamlamış olmalısınız.

Tek celsede boşanmak veya birkaç duruşmada boşanmak arasında ciddi manada süre farkı bulunmaktadır. Ancak davanın aşamaları düşünüldüğünde çekişmeli duruşma kararı kesinleşmesi gibi birçok farklı evrede oluşacağı düşünüldüğünde davanın sonuçlanması 3-4 ayı bulmaktadır. Bu dönemde veboşanma davalarında süreci daha da uzatmamak için gerekli olan delillerin evrakların eksiksiz ve hızlı bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Tek celsede boşanmak birçok yönüyle iyi gibi görünsede önemli olan tek celsede boşanmak değil en doğru şekilde boşanmaktır.Burada doğruluktan kastedilen mal paylaşımı bir gün velayet, ev ve benzeri paylaşımlardır. En iyi sonucun elde edilebilmesi mahkemenin bireyler için başarılı geçmesini sağlamaktadır.

Boşanma Harcı Ne Kadar 2021?

Evlilik işlemlerinde olduğu gibi boşanma işlemlerinde de harç yatırılması gerekmektedir. Aynı zamanda harcın dışında çeşitli mahkeme giderleri de oluşabilmektedir. Her yıl boşanma harcı değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak güncel tutarın öğrenilip dava açacağınız mahkemenin veznesine ödeme yapmanız gerekmektedir. Henüz başvuru aşamasında harç ücreti belirterek dosyanızın kabul edilmesindeöncelikle vezneden harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. İşlemlerinizin başlaması için harcı yatırmak yeterlidir ancak keşif, bilirkişi ve benzeri mahkeme hizmetlerinin tarafınıza Adalet sağlamak için verdiği tüm çalışmalarda artı ücretlendirme talep edilmektedir. Bu nedenle harç dışında da başka giderler bulunmaktadır. Harç ve diğer giderler düşünüldüğünde Ortalama olarak 500 ile 1000 TL arasında bir harcamanın yapılması söz konusudur.

Tek celsede boşanmak mahkemedeki sürecin kısalmasınadolayısıyla ücretinde artmasını sağlamaktadır. Çekişmeli dahi olsa hakkınız olanı alabilmek için alanında en iyilerden destek almalısınız. Ankara'da en iyi avukatlardan birisi olan avukat Tülin Babaoğlanboşanma davalarında ki tecrübesi sayesinde pratik çözümlerle hizmet vermektedir. Meslek hayatındaki başarısı sayesinde kısa süre içerisinde davanın sonuçlanması hem maddi olarak hem de manevi olarak kısa sürede toparlanmanızı sağlamaktadır. Tek celsede boşanmak mümkün olmasa dahi en kısa sürede duruşmanın  bitmesi için gerekli olan tüm işlemler yapılabilmektedir. Avukat Tülin Babaoğlu resmi web sitesinden ya da site üzerindeki WhatsApp numarasından sorularınızı ve sorunlarınızı yanıtlamaktadır.

Diğer Bloglar

Ankara Boşanma Avukatı

2021-06-29 16:41:21

Ankara Boşanma Avukatı
Ceza Avukatı Nedir?

2021-06-29 16:39:40

Ceza Avukatı Nedir?
Ceza Avukatı

2021-06-29 16:38:15

Ceza Avukatı
Ankara Avukat Arıyorum

2021-06-29 16:36:33

Ankara Avukat Arıyorum
Bayan Boşanma Avukatı

2021-05-24 08:55:26

Bayan Boşanma Avukatı
Whatsapp
Bizi Arayın!